Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści internetowi zatrzymani

Data publikacji 27.10.2006

Policjanci z tzw. "cyber patrole" zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o próbę wyłudzenia towarów ze sklepu internetowego.

Sprawa wyszła na jaw dzięki współpracy Policji z specjalistami z zakresu ochrony w sklepie internetowym z siedzibą w Bydgoszczy, w którym podejrzani usiłowali dokonać zakupu towarów na sumę ponad 24 tys. zł.
 
Policjanci ustalili, że 25-letni Marcin C. wspólnie z trzema wspólnikami logując się w kawiarence internetowej, zawarł dwie transakcje. Pierwsza na sumę 16 tys. złotych, drugą na sumę ok. 6 tys. zł. Zakup zrealizowano za pomocą karty płatniczej, należącej do Niemki. Kartę tę wcześniej kobieta utraciła w wyniku przestępstwa.
 
Gdy w środę miało dojść do przekazania jednego z zamówionych towarów na miejscu pojawili się również nieumundurowani policjanci. Po przesyłkę zgłosiło się trzech mężczyzn. Wszyscy kompletnie zaskoczeni zostali zatrzymani w chwili, gdy kwitowali jej odbiór. Jeden z nich 23-letni Marcin P. posiadał ponad 30 g amfetaminy i 22 g marihuany. Dodatkowo usłyszał zarzut rozprowadzania narkotyków. Adam N. lat 26 i Paweł K. lat 24 będą odpowiadać za usiłowanie oszustwa.
 
Marcin C. został zatrzymany dnia następnego w sklepie, gdzie prowadził sprzedaż alkoholu. Przy nim również policjanci zabezpieczyli niewielkie ilości amfetaminy. Będzie odpowiadać za jej posiadanie. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęli policjanci z KMP w Lublinie.
 
Wszyscy czterej są mieszkańcami Lublina. Razem odpowiedzą za usiłowanie dokonania oszustwa na szkodę obywatelki Niemiec, posługując się nr jej karty płatniczej. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.
 
Prokurator przychylił się do wniosku policji i wystąpił o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
Powrót na górę strony