Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W domu, szkole i na podwórku

Data publikacji 29.10.2006

W piątek dolnośląscy policjanci spotkali się z dziećmi z Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania policjanci informowali, jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku. To kolejne spotkanie z maluchami województwa dolnośląskiego. Wcześniej polcijanci odwiedzali inne szkoły podstawowe.

W czasie spotkania w CKiR ON policjanci przedstawiali podstawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym i informowali jak rozpoznawać i unikać różnego rodzaju zagrożeń np. w kontakcie z nieznajomymi. Policjanci uczyli też jak zachować się, gdy zaatakuje pies. Z kolei zaproszona na spotkani policjantka opowiedziała maluchom o potrzebie wzajemnego szacunku i tolerancji wobec kolegów i koleżanek. W spotkaniu brał również "największy" wrocławski policjant - "Komisarz Lew".

Tego typu prelekcje w zakresie prewencji kryminalnej, profilaktyki są stałym elementem działań wrocławskiej policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
 
Na początku roku szkolnego, tylko w ciągu dwóch dni, policjanci spotkali się ze wszystkimi uczniami szkół szczebla podstawowego i gimnazjalnego we Wrocławiu. W prelekcjach poświęconych tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci, rozpoznawania i unikania zagrożeń oraz zarysu odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne, uczestniczyło kilkanaście tysięcy uczniów.
Powrót na górę strony