Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Data publikacji 08.06.2009

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu (woj. śląskie). Była to już XIII edycja tej imprezy.

Przypomnijmy, że turniej jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Jest to impreza wieloetapowa. W eliminacjach najniższego szczebla biorą udział uczniowie szkół i ich absolwenci w danym roku szkolnym. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie Turnieju. W finale ogólnopolskim udział biorą zwycięskie drużyny, wyłonione w finałach wojewódzkich.

W 2009 roku rozgrywki finałowe odbyły się 4 czerwca w Żarnowcu. Podczas zmagań konkursowych zawodnicy rozwiązywali testy ze znajomości prawa o ruchu drogowym oraz sprawdzian z historii polskiej motoryzacji. Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także: udzielenie pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej motoroweru, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarta.

Sędzią Głównym Turnieju był mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zwycięscy otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. kaski motocyklowe, nawigacje satelitarne, plecaki i wiele innych.

Poniżej zamieszczamy klasyfikację drużynową i indywidualną w finale turnieju.
 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony
Polska Policja