Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gangster nr 1 w rękach policji

Data publikacji 30.10.2006

Policjanci zatrzymali jednego z najniebezpieczniejszych łódzkich gangsterów. Jak ustalili, 37-latek założył zbrojną grupę przestępczą, która na wszelkie możliwe sposoby łamała prawo. Zatrzymanemu zarzuca się m.in. handel narkotykami, przemyt alkoholu, papierosów i szereg uprowadzeń dla okupu. Mężczyzna został zatrzymany 15 minut przed planowanym odlotem do Anglii.

Policjanci zatrzymali jednego z najniebezpieczniejszych łódzkich gangsterów. Jak ustalili, 37-latek założył zbrojną grupę przestępczą, która na wszelkie możliwe sposoby łamała prawo. Zatrzymanemu zarzuca się m.in. handel narkotykami, przemyt alkoholu,  papierosów i szereg uprowadzeń dla okupu. Mężczyzna został zatrzymany 15 minut przed planowanym odlotem do Anglii.
 
Łódzcy policjanci od dłuższego czasu śledzili przestępczą działalność 37-letniego łodzianina – założyciela i szefa zbrojnej grupy przestępczej konkurującej z rozbitym wcześniej gangiem "Indiana". W miniony piątek dowiedzieli się, że gangster zamierza opuścić Polskę i wyjechać do Wielkiej Brytanii. Natychmiast powiadomiono Straż Graniczną i przekazano funkcjonariuszom materiały stanowiące podstawę do zatrzymania przestępcy.
 
15 minut przed odlotem samolotu do Liverpoolu 37-latek został zatrzymany przez Straż Graniczną i przekazany policjantom.
 
Zatrzymanemu zarzuca się zorganizowanie grupy przestępczej o charakterze zbrojnym i kierowanie nią, usiłowanie zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, wymuszenia rozbójnicze oraz przemyt i handel narkotykami, alkoholem i papierosami.
 
Dzisiaj 37-latek trafił do aresztu śledczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Powrót na górę strony