Pijany kierownik robót drogowych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierownik robót drogowych

Data publikacji 09.06.2009

0,8 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni kierownik budowy, który – nadzorując roboty drogowe na krajowej "19" w Ciecierzynie – błędnie poustawiał znaki drogowe. Szereg nieprawidłowości w oznakowaniu prowadzonych prac na drodze ujawnili policjanci z drogówki KWP w Lublinie. Nieodpowiedzialny kierownik odpowie za wykroczenie. Grozi mu kara grzywny.

Wczoraj przed południem funkcjonariusze drogówki KWP w Lublinie przejeżdżali przez miejscowość Ciecierzyn w gm. Niemce, gdzie były prowadzone prace drogowe. Widok sposobu oznakowania terenu od razu wzbudził u funkcjonariuszy szereg wątpliwości. Przede wszystkim brakowało tablic prowadzących oraz informacji o tym, że ruch jest kierowany. Mało tego, znaki tymczasowe przysłaniały znaki stałe. Ponadto według obowiązujących przepisów informacja o prowadzonych pracach powinna znaleźć się od 150 do 300 metrów przed robotami, a w rzeczywistości ustawiona była w odległości 1 kilometra. Oprócz tego policjanci ujawnili wiele znaków, które okazały się niepotrzebne.

Policjanci poprosili robotników o wskazanie osoby odpowiedzialnej za prowadzone prace. Okazał się nim kierownik robót. Policjant poinformował 38-latka o ujawnionych nieprawidłowościach w oznakowaniu i poprosił o przedstawienie projektu organizacji ruchu. Po wskazaniu przez funkcjonariusza błędów w zastosowanym oznakowaniu w stosunku do znaków zatwierdzonych w projekcie, policjant polecił kierownikowi natychmiast usunąć błędy.

Policjanci odjechali dalej, przyglądając się jednak bacznie dalszym poczynaniom kierownika robót. Zobaczyli, że mężczyzna wcale nie stosuje się do ich poleceń. Mało tego, zamiast usuwać nieprawidłowe oznaczenia, mężczyzna usuwał prawidłowe znaki drogowe.

Policjanci ponownie podjechali do mężczyzny. Zaprosili go do radiowozu – kiedy za mężczyzną zamknęły się drzwi, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego trzeźwości i udali się do komisariatu w Niemcach. Tam 38-letni mężczyzna został przebadany alkomatem. Wynik wskazał u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierownik budowy odpowie za wykroczenie. Grozi mu kara grzywny.

(źródło: KWP w Lublinie)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja