Transport kawy odzyskany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Transport kawy odzyskany

Data publikacji 09.06.2009

Policjanci z Sulechowa zatrzymali skradzionego w Niemczech ciężarowego tira z transportem kawy wartym ok. 100 tys. euro. Podejrzanym o kradzież jest 36-letni obywatel Litwy. Zatrzymanie zainicjowali policjanci z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku.

Samochód został namierzony dzięki zamontowanemu w nim systemowi GPS, który wskazał, że auto znajduje się w okolicach Sulechowa. Informację tę przekazali niemieccy funkcjonariusze policjantom z Centrum Współpracy w Świecku. Ci natychmiast poinformowali o sytuacji policjantów z Sulechowa. Odnalezienie ciężarówki było już tylko kwestią czasu. Funkcjonariusze znaleźli ją na parkingu przy motelu w Kalsku. W kabinie kierowcy spał mężczyzna, który na widok policjantów próbował uciekać. Mężczyzną tym okazał się 36-letni obywatel Litwy i to on jest podejrzany o kradzież ciężarówki z parkingu niedaleko Berlina.

Jak ustalili policjanci, złodziej dostał się do wnętrza pojazdu prawdopodobnie przez dach kabiny. 36-latek po zniszczeniu stacyjki uruchomił pojazd i odjechał. Z samochodu nic nie zginęło, a transport kawy pozostał nienaruszony, jednak mężczyzna zniszczył jeszcze inne urządzenia elektroniczne w samochodzie, m.in. rejestrator przejazdów autostradowych.

36-latek został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty kradzieży pojazdu znacznej wartości. Wartość ciężarówki wraz z towarem to ok. 300 tys. euro.

Policjanci wystąpią z wnioskiem o areszt zatrzymanego Litwina.

(źródło: KWP w Gorzowie)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.05 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja