Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o podpalenie budynku urzędu zatrzymana

Data publikacji 09.06.2009

Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru w budynku Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. Ustalono, że pożar najprawdopodobniej wznieciła jedna z pracownic urzędu. 59-letnia kobieta została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w budynku Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. Sprawca, wybijając szybę w oknie budynku, rozlał na klatce schodowej ciecz łatwopalną, a następnie rozniecił ogień. W wyniku pożaru zniszczeniu uległy drewniane schody, boazeria oraz okno na klatce schodowej. Wartość strat wyniosła około 10 tys. złotych.

Policjanci z Golubia-Dobrzynia w trakcie wykonywania czynności ustalili, że podpalaczem może być jedna z pracownic urzędu, która nie przyszła rano do pracy. Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godz. 19:00, 59-letnia mieszkanka powiatu golubsko-pobrzyńskiego podejrzewana o podpalenie została zatrzymana w swoim mieszkaniu. Noc spędziła w policyjnym areszcie.

Trwają czynności związane z przesłuchaniem i przedstawieniem kobiecie zarzutów. Odpowie najprawdopodobniej za zniszczenie mienia przez podpalenie, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił również na przedstawienie zatrzymanej zarzutu przywłaszczenia kwoty około 10 tys. złotych na szkodę urzędu.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony
Polska Policja