Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dręczycieli 14-latka

Data publikacji 30.10.2006

Przemoc w szkole. Czternastoletni uczeń próbował popełnić samobójstwo. Jak ustalili policjanci, chłopiec miał już dość ciągłego znęcania się nad nim grupy rówieśników. Był upokarzany, bity…Dwóch najbardziej agresywnych członków tej grupy zatrzymali już policjanci i postawili zarzuty znęcania się nad uczniem. Teraz ustalają kolejnych oprawców.

Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymani uczniowie działali w większej grupie wywierając presję psychiczną na innych uczniów. Znęcanie się nad wybieranymi ofiarami wiązało się także z fizycznymi aktami przemocy.

Ofiarą właśnie tej grupy był 14-letni chłopiec, który od dłuższego czasu doświadczał przemocy ze strony rówieśników, a ostatnio agresja nasiliła się. Napastujący wyzywali chłopca, straszyli i bili także w obecności innych uczniów. O przeżywanej gehennie oprócz samej ofiary i uczniów szkoły nikt nie wiedział.
 
Sprawa wyszła na jaw, gdy kilka dni temu policjanci otrzymali informację, że chłopiec usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci ustalili wtedy, że właśnie długotrwałe znęcanie się nad chłopcem przez rówieśników było powodem tego kroku. Czara goryczy przelała się, gdy 25 października jeden z uczniów uderzył chłopca w twarz. Ten wrócił do domu i doszedł do wniosku, że jedynym wyjściem, by uwolnić się od oprawców jest samobójstwo. Chłopiec próbował się powiesić.
Na szczęście odratowano go. Został otoczony profesjonalną pomocą i wsparciem psychologów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach.
 
Policjanci przesłuchali świadków związanych ze sprawą. O zdarzeniu poinformowany został Sąd Rodzinny i dla Nieletnich.
 
W charakterze sprawców czynu karalnego przesłuchano dwóch 14-letnich, najbardziej agresywnych napastników.  Przedstawiono im zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego - w okresie od września 2005 r do dnia 25 października 2006 roku działając wspólnie z innymi osobami nad rówieśnikiem pozostającym w przemijającym stopniu zależności, w wyniku czego doprowadzili pokrzywdzonego do targnięcia się na własne życie.
 
Policjanci ustalają także kolejnych uczestników grupy znęcającej się nad uczniami tej szkoły.
Powrót na górę strony