Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w sprawie nielegalnej broni

Czterech mężczyzn podejrzanych o handel bronią i jej nielegalne posiadanie zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. To następna realizacja w sprawie zapoczątkowanej zatrzymaniami w maju br. Wówczas policjanci zatrzymali ośmiu mężczyzn z województw podkarpackiego i lubelskiego. Policja przechwyciła wtedy znaczną liczbę sprawnej, doskonale utrzymanej broni.

Tym razem policjanci przeszukali dziesięć obejść na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Ustalili wcześniej, że ich właściciele mają nielegalną broń. Informacje potwierdziły się. Policjanci znaleźli ponad 800 sztuk amunicji i kilkanaście sprawnych jednostek broni palnej, m.in. karabin Mauser z 1939 roku, pistolet maszynowy Sten, karabin Mosin z bagnetem, dwa pistolety Vis, dwa pistolety Steyer (jeden z 1911 roku), pistolet Walther, rakietnicę i strzelbę myśliwską. Część militariów policjanci wykopali z podziemnych skrytek. Policjanci zabezpieczyli też sporo części broni.

Czterej mężczyźni, właściciele militariów, zostali zatrzymani. Jeden mieszka na Podkarpaciu, trzej w województwie lubelskim. Usłyszeli zarzuty posiadania broni i handlu nią. Prokurator zażądał od nich poręczeń majątkowych. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie do tej pory policjanci CBŚ zatrzymali trzynastu mężczyzn. Kilku z nich obciążają zarzuty działania w zorganizowane grupie przestępczej. Policjanci odebrali podejrzanym ok. 1800 sztuk amunicji, kilkadziesiąt pistoletów, karabinów, strzelb, pistoletów maszynowych. Policja ma dowody, że niektórzy z podejrzanych sprzedawali broń.

W realizacje zaangażowane były znaczne siły policyjne: CBŚ, lubelska i podkarpacka policja. Śledztwo nadzoruje Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja