Kradli słodycze z fabryki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli słodycze z fabryki

Data publikacji 10.06.2009

Mazowieccy policjanci, współpracując z Prokuraturą Okręgową w Płocku, zatrzymali sześć osób, które kradły słodycze z podsochaczewskiej wytwórni słodyczy. Wśród zatrzymanych są pracownicy fabryki, ochroniarze z zewnętrznej firmy i kierowcy rozwożący towar z fabryki do magazynów. Wstępnie straty tylko w tym roku szacowane są na około 500 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z mazowieckiej komendy na podstawie informacji przekazanych od kierownictwa podsochaczewskiej wytwórni słodyczy zatrzymali sześć osób, które kradły znaczne ilości wyrobów czekoladowych. W ręce policjantów wpadło 6 osób – mężczyzn w wieku od 35 do 42 lat. Wśród nich są pracownicy fabryki, ochroniarze z zewnętrznej firmy oraz kierowcy rozwożący towar z fabryki do magazynów. Wszyscy działali w zorganizowanej grupie, której celem była kradzież i wywóz słodyczy poza teren wytwórni. Podczas planowanego transportu do magazynu wywozili dodatkowo kilka nieewidencjonowanych palet, które trafiały do „dziupli”, a następnie – za pośrednictwem paserów – były sprzedawane hurtowniom na terenie Mazowsza.

Straty wynikające z kradzieży wyrobów czekoladowych tylko w tym roku szacowane są na około 500 tys. złotych. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak, że grupa ta działała od dłuższego czasu, w związku z czym straty mogą sięgać nawet kilku milionów złotych.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 100 tys. złotych. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Wobec pozostałych pięciu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja