Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Data publikacji 10.06.2009

Kara nawet dożywotniego wiezienia grozi młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów, w związku z podejrzeniem o zabójstwo mieszkańca Jeleniej Góry. Sprawca, wracając z baru, ugodził śmiertelnie nożem mężczyznę idącego do pracy. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 18-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo. Do zatrzymania doszło 8 czerwca w godzinach wieczornych, w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Wytypowanie podejrzanego o zabójstwo i jego zatrzymanie było efektem prowadzonych przez jeleniogórskich policjantów działań operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Funkcjonariusze, poszukując sprawcy, sprawdzali każdy trop, który mógł ich naprowadzić na zabójcę. Gromadzony materiał i jego drobiazgowa analiza pozwoliły na wytypowanie podejrzanego w tej sprawie. Jak ustalili policjanci, sprawca działał z pobudek zasługujących na szczególne potępienie.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 maja. Około godziny 1.00 w nocy, na ulicy Kolberga w Jeleniej Górze, sprawca – wracając z baru – ugodził śmiertelnie nożem 40-letniego mężczyznę, który szedł do pracy na nocną zmianę. Pokrzywdzony w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Nie był wcześniej notowany. Przypomnijmy, że za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Policjanci za pośrednictwem prokuratury wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

(źródło: KWP we Wrocławiu)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 695.78 KB)

Powrót na górę strony
Polska Policja