Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita szajka złodziei samochodów

Data publikacji 10.06.2009

Czterech mężczyzn, którzy trudnili się kradzieżami samochodów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Łupem grupy padały samochody francuskiej produkcji. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Jak wynika z materiałów zgromadzonych w prowadzonym śledztwie grupa działała na terenie województwa kujawsko – pomorskiego przynajmniej od połowy 2008 roku. W tym czasie dokonała kradzieży co najmniej 16 samochodów, w tym 12 w samej Bydgoszczy. Łupem przestępców padały auta francuskiej produkcji jak : citroen, renault czy peugeot. Ich wartość waha się od 20.000 do 55.000 złotych.

 

Policjanci ustalili czterech mężczyzn w wieku 24-46 lat, którym przedstawiono zarzuty kradzieży samochodów.

Jak wynika z ustaleń śledczych „mózgiem” tej nieformalnej grupy mógł być 46-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który dziś na wiosek policjantów i prokuratora okręgowego został aresztowany na trzy miesiące. U podejrzanych na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają gdzie trafiały skradzione auta i co się z nimi dalej działo. Jak zapewniają prowadzący sprawę śledczy, ma ona charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają czy jeszcze inne samochody nie zostały skradzione przez zatrzymanych i czy ich „przestępczy biznes” polegał także na popełnianiu innych przestępstw.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja