Wyłudzali towary od firm - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali towary od firm

Data publikacji 10.06.2009

50-letniego oszusta zatrzymali funkcjonariusze z Zespołu ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej w Świebodzinie. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzanie towarów od firm działających na terenie kraju i kierowanie przestępczym mechanizmem. Policjanci ustalają pozostałych członków grupy przestępczej.

W maju 2009 roku przedsiębiorca prowadzący działalność na terenie Lubina zgodnie z zamówieniem załadował tynk maszynowy o wartości ok. 40 tys. zł na samochody ciężarowe firmy spedycyjnej. Ładunek co prawda dotarł do Świebodzina, ale na miejscu przeładowano go na ciężarówki nieznanego zleceniodawcy i ślad po nim zaginął.

Miejscem rozładunku miał być Świebodzin. Pomimo zapewnień pieniądze zamawiającego nie zostały przekazane na konto przedsiębiorcy z Lubina. Pokrzywdzony nie otrzymując zapłaty, po kilku dniach złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej w Świebodzinie. Prowadzone przez nich czynności procesowe, analiza dokumentów i zeznań pozwoliły ustalić firmę transportową, która odebrała tynk ze Świebodzina. Część tynku została przewieziona do Gorzowa, a część do Szczecina. Policjanci ustalili także miejsce zbycia tynku.

Dalsze czynności pozwoliły na zatrzymanie osoby kierującej całym mechanizmem przestępczym. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Jako pełnomocnik firmy swojego syna i bez jego wiedzy wyłudzał towary od innych firm.

Świebodzińskim policjantom udało się odzyskać większość utraconego mienia. Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa, a sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają pozostałych członków grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami towarów od firm działających na terenie całego kraju.

(źródło: KWP w Gorzowie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja