Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli ponad 13 kg narkotyków

Data publikacji 10.06.2009

Ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczyli policjanci CBŚ, w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, podczas działań na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość hurtową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad 315 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą dziewięć osób usłyszało zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Szóstka zatrzymanych została aresztowana przez opolski sąd. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzą postępowanie w sprawie działającej na terenie województwa dolnośląskiego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających takich jak amfetamina i marihuana.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Policjanci zatrzymali 25-latka poruszającego się osobowym mercedesem. W trakcie przeszukania samochodu, ujawniono opakowania z 2,2 kilogramem marihuany. Następnie, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze CBŚ ujawnili walizkę, w której znajdowały się worki z ponad 5,5 kilogramami amfetaminy oraz prawie 0,5 kilograma marihuany. W mieszkaniu zatrzymano 24-letnią kobietę. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany, a kobieta została objęta dozorem Policji. Orzeczono również poręczenie majątkowe.

W lutym br. policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby i zabezpieczyli 4,06 kg marihuany, 250 gram amfetaminy i kilka gram kokainy. Dwaj mieszkańcy (24 i 25 lat) województwa dolnośląskiego, po usłyszeniu zarzutów, zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu.

Natomiast w maju funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 33-letniego, nieformalnego przywódcę rozpracowywanej grupy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków, został aresztowany przez opolski sąd.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, umożliwił zatrzymanie kolejnych czterech osób. 8 czerwca funkcjonariusze zatrzymali czwórkę mieszańców województwa dolnośląskiego. Zatrzymani to dwaj 25-latkowie i dwie kobiety (21 i 25 lat). Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednej z zatrzymanych kobiet, funkcjonariusze zabezpieczyli 700 gram amfetaminy oraz ponad 8 000 złotych w gotówce. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Dziś Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek prokuratury, aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 21-letnia kobieta została objęta dozorem Policji i zakazem opuszczania kraju. Natomiast 25-latka będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Policjanci, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyli mienie o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony
Polska Policja