Wiózł w bagażniku 16,5 kg marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wiózł w bagażniku 16,5 kg marihuany

Data publikacji 11.06.2009

Policjanci z Koła w trakcie kontroli drogowej zatrzymali 28-latka, u którego w samochodzie znaleziono 16,5 kilograma marihuany. Tuż przed odkryciem zawartości bagażnika kontrolowanego pojazdu, posiadacz narkotyków próbował uciekać. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za sprawy związane z handlem środkami odurzającymi. 28-latek próbował wmówić policjantom, że przewożony towar to tylko … ziemia ogrodnicza.

28-letni Tomasz J. zatrzymany został wczoraj podczas rutynowej kontroli drogowej, przeprowadzonej w okolicach Koła w województwie wielkopolskim. Policjanci drogówki w trakcie sprawdzania jego pojazdu, znaleźli w bagażniku samochodu 16,5 kilograma narkotyków. Porcjowane po 0,5 kilograma paczki marihuany znajdowały się w dwóch olbrzymich workach.


28-letni mężczyzna, tuż przed kontrolą pojazdu, wyskoczył z auta i rzucił się do ucieczki. Po kilkuset metrach jednak został zatrzymany i obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy. Zatrzymany próbował wmówić policjantom, że przewożonym towarem jest … ziemia ogrodnicza.

W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, za co przebywał w zakładzie karnym. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli ponadto 3500 złotych, kolejne 10.000 złotych zabezpieczono podczas przeszukania jego mieszkania. Niewykluczone, że pieniądze pochodziły z transakcji narkotykowych. Policjanci ustalają skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie miały one trafić.

Teraz 28-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja