Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarze pomagali przestępcy

Data publikacji 30.10.2006

Ponad 2 tony elementów miedzianych o wartości przekraczającej 50 tys. zł skradł z terenu jednej z poznańskich firm zajmujących się remontem taboru kolejowego Adam F., mieszkaniec powiatu poznańskiego.

Przestępcza działalność trwała ponad rok (od listopada 2005 do października 2006 roku), a mężczyźnie pomagali trzej pracownicy firmy ochroniarskiej. Sprawcy zostali namierzeni i zatrzymani przez policjantów Komisariatu Kolejowego Poznań–Główny i Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu.
 
Jak ustalili policjanci trzej byli już pracownicy firmy ochroniarskiej po umówieniu się wpuszczało F. na teren zakładu. Wówczas, przez nikogo nie niepokojony, wycinał wartościowe elementy. Kradł między innymi miedziane części, w tym przewody wysokiego napięcia z lokomotyw, które sprzedawał w punktach skupu złomu. Jak ustalono nieuczciwi ochroniarze przyjęli od Adama F. w sumie ponad 6 tys. zł.
 
Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży, za który grozi kara więzienia do 8 lat. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Trwa szacowanie strat.
Powrót na górę strony