Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 12.06.2009

Do 3 lat więzienia może grozić trzem mężczyznom zatrzymanym przez policjantów CBŚ w Bojanowie koło Rawicza w województwie wielkopolskim. Na strychu wynajętego domu znajdowała się profesjonalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci zniszczyli 260 roślin, z których handlarze mogli uzyskać ponad 15 kg marihuany o wartości 300 tys. zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami z Rawicza, zatrzymali w Bojanowie w województwie wielkopolskim trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich. Na strychu wynajętego domu jednorodzinnego znajdowała się profesjonalnie przygotowana uprawa. Funkcjonariusze znaleźli w niej prawie 260 krzaków konopi. Pomieszczenie było wyposażone w urządzenia sterujące oświetleniem, wentylacją i nawodnieniem.

Pomieszczenia obok budynku mieszkalnego były przygotowywane do powiększenia plantacji. Przygotowane do instalacji były sterowniki i urządzenia wspomagające uprawę. Na posesję przywieziono także ziemię do nowych roślin. Ze zlikwidowanej plantacji handlarze mogliby uzyskać ponad 15 kg wysokiej jakości marihuany o wartości ponad 300 tys. zł.

Zatrzymani przez oficerów CBŚ mężczyźni to Krzysztof M. i Dawid K. z Murowanej Gośliny koło Poznania. Trzeci z zatrzymanych Rafał G. jest mieszkańcem podpoznańskich Komornik. Krzysztof M. był poszukiwany dwoma listami gończymi za oszustwo i paserstwo.

Zatrzymani odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi indyjskich. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja