4 kg amfetaminy nie trafi na rynek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

4 kg amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 13.06.2009

Wczoraj policjanci z CBŚ i Inowrocławia zabezpieczyli ponad 4 kilogramy amfetaminy. Narkotyki warte ponad 120 tys. zł trafiły do policyjnego laboratorium w Bydgoszczy, gdzie zostaną przebadane. Policjanci zatrzymali także dwóch mężczyzn. Za przemyt substancji narkotykowych i handel nimi grozi kara do 15 lat więzienia.

Wczoraj  około godziny 10:00 w miejscowości Tupadły, w powiecie inowrocławskim policjanci CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z komendy w Inowrocławiu zatrzymali do kontroli opla astrę. Wcześniej informacje o osobach przemycających narkotyki do Polski, wspólnie gromadzili kryminalni z Komendy Stołecznej Policji i CBŚ. Ich wspólna praca zaowocowała realizacją i zatrzymaniem samochodu załadowanego zakazanym towarem.

W specjalnie przygotowanym schowku w samochodzie policjanci znaleźli 5 paczek z białym proszkiem. Wstępnie badania wykazały, że jest to ponad 4 kilogramy amfetaminy. Jej czarnorynkową wartość można oszacować na  prawie 125 000 złotych.

W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców Torunia i Płocka. Dziś jeszcze policjanci będą wnioskować o ich aresztowanie. Informacje zgromadzone przez śledczych potwierdzają, że narkotyki mogły pochodzić z Holandii i  miały trafić na inowrocławski rynek. Za przemyt substancji narkotykowych i handel nimi grozi kara do 15 lat więzienia.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja