KGP: CBŚ likwiduje fabrykę narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP: CBŚ likwiduje fabrykę narkotyków

Policjanci z warszawskiego i radomskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali pierwszą w tym roku wytwórnię narkotyków.

Od kilku miesięcy do policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z warszawskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego docierały informacje, ze na terenie województwa mazowieckiego działa niewielka grupa zajmująca się produkcją i dystrybucją amfetaminy. Przestępcy często przenosili produkcję z miejsca na miejsce. Brak było dokładnej lokalizacji wytwórni.

Kiedy funkcjonariusze CBŚ potwierdzili kolejne miejsce, w którym znajduje się fabryka wczoraj wieczorem przystąpili do akcji.

W wyniku przeszukania na terenie gospodarstwa w gminie Wąsewo k. Różana (woj. mazowieckie) ujawniono trzy linie technologiczne wraz z chemikaliami niezbędnymi do produkcji narkotyku.

Zatrzymano trzech mężczyzn: Roberta O. lat 54, Ryszarda S. lat 42, którzy zajmowali się organizowaniem produkcji i dystrybucją narkotyków oraz chemika Jacka J. lat 35.

Jest to pierwsza wytwórnia amfetaminy zlikwidowana w tym roku przez warszawski oddział CBŚ.

W 2005 roku policjanci z warszawskiego oddziału CBŚ zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali łącznie pięć laboratoriów amfetaminowych, dwa magazyny narkotyków i odebrali przestępcom blisko sześćdziesiąt kilogramów amfetaminy.

Powrót na górę strony
Polska Policja