Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza czerpiąca korzyści z nierządu

Data publikacji 14.06.2009

Stołeczni policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się zmuszaniem do nierządu i czerpaniem korzyści z tego procederu. Zatrzymanych zostało czterech mężczyzn - wszyscy są obywatelami Bułgarii. Funkcjonariusze dysponowali wiedzą, że zatrzymane osoby miały związek z rozbitą niedawno przez stołeczną policję tzw. grupą markowską. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych osób aresztu tymczasowego.

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Stołecznej prowadzący sprawę rozbitej niedawno grupy markowskiej ustalili, że na terenie garnizonu stołecznego działa grupa przestępczą składająca się z obywateli Bułgarii. Głównym przedmiotem działalności grupy było zmuszanie do prostytucji, czerpanie z tego procederu korzyści materialnych, a także wymuszenia rozbójnicze. Ustalenia operacyjne potwierdzone zostały przez policję niemiecką, która przekazała stronie polskiej informację dotyczące rozpracowywanej grupy. Dysponując odpowiednim materiałem dowodowym policjanci przystąpili do realizacji sprawy. Zatrzymano czterech obywateli Bułgarii, wszyscy to mężczyźni w wieku od 27 do 35 lat. Przedstawiono im łącznie kilkanaście zarzutów m.in. zmuszania do nierządu, czerpanie korzyści majątkowej z nierządu oraz wymuszeń rozbójniczych. Ponadto ustalono, że wykorzystywane kobiety zmuszane były także do zażywania narkotyków. Aby móc prowadzić swoja działalność część zysków z przestępczej działalności mężczyźni przekazywali grupie „Salaputa”. Miało to im zapewnić „ochronę” nad prowadzonym „biznesem”.

Na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału sąd zadecydował o zastosowaniu wobec wszystkich zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

Ostatnie zatrzymania są kontynuacją sprawy prowadzonej przez Wydział Kryminalny od kilkunastu miesięcy. W kwietniu 2009r. policjanci tego wydziału rozbili grupę przestępczą o charakterze zbrojnym tzw. grupę markowską” kierowaną przez Andrzeja S. ps. „Salaput”. Wtedy zatrzymano 15 osób należących do tej grupy. Policjanci Wydziału Kryminalnego nadal zajmują się tą sprawą i zapowiadają kolejne zatrzymania.

(źródło: KSP)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja