Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców pobicia policjanta

Data publikacji 31.10.2006

Wczoraj tuż przed północą trójmiejscy policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzewanych o pobicie policjanta w autobusie miejskim. Do zdarzenia doszło 28 października tuż przed 6:00 rano. Gdy siedzącym z tyłu, palącym papierosy, pijącym piwo i zachowującym się wulgarnie mężczyznom policjant zwrócił uwagę został brutalnie zaatakowany.

Był bity i kopany po całym ciele. Agresja nasiliła się, gdy pokazał legitymację służbową. Dzięki dwóm innym pasażerom udało się wypchnąć napastników z autobusu i odjechać. Policjant doznał uszkodzenia kręgów szyjnych, urazu głowy, klatki piersiowej i ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu specjalistycznej pomocy w szpitalu został zwolniony do domu. Zapamiętał wtedy twarze sprawców. Policja podała do publicznej wiadomości ich portrety pamięciowe. Wczoraj przed północą zatrzymano siedmiu mężczyzn, biorących udział w napaści na policjanta.

Zatrzymani są w wieku 17-22 lata. Wiele wskazuje na to, że wielu z nich już wcześniej łamało prawo. Podczas przeszukania ich mieszkań znaleziono m.in. narkotyki, telefony komórkowe i karty SIM. Poza tym okazało się, że jeden z zatrzymanych  - Adam C. jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej w Lęborku. Wszystkich osadzono w izbie zatrzymań.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdyni wyjaśniają wszelkie okoliczności związane z pobiciem. Od ich ustaleń zależy, jakie zarzuty usłyszą poszczególni zatrzymani.

Powrót na górę strony