Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa w areszcie

Data publikacji 15.06.2009

Decyzją sądu na trzy miesiące do aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Kościana, podejrzany o serię oszustw finansowych. Kryminalni ustalili, że suma sprzeniewierzonych przez podejrzanego pieniędzy może przekroczyć nawet 3 mln złotych.

Zastosowany przez podejrzanego przestępczy mechanizm jest doskonale znany policjantom zajmującym się przestępczością gospodarczą. Z ich ustaleń wynika, że w latach 2007 i 2008 aresztowany przedstawiając się jako biznesmen zaproponował wspólny, intratny interes przedsiębiorcy z wybrzeża. Przedmiotem obrotu miały być hurtowe ilości blachy kwasoodpornej. Nowy wspólnik miał wyłożyć na tę inwestycję większy kapitał. Gdy kilka transakcji powiodło się, przedsiębiorca z wybrzeża otrzymał obiecane zyski oraz dokumentację finansową przedsięwzięcia. Jednak po kilku kolejnych transakcjach mieszkaniec Kościana przestał regulować należności, a jego dług wobec wierzyciela ostatecznie wyniósł trzy miliony złotych.


Okazało się, że wszystkie transakcje od początku były fikcyjne, a finansową dokumentację podrabiano. Śledczy ustalili także, że w tym samym okresie czasu podejrzany dokonał także kilku oszustw kapitałowych, pożyczając z różnych banków pieniądze w wysokości 70 000 zł. 33-latek zaciągał pożyczki przedstawiając podrobione dokumenty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oszukał także kilkanaście osób prywatnych, pożyczając od nich większe sumy pieniędzy.

33-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja