Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze banknotów zatrzymani

Data publikacji 31.10.2006

Wczoraj słupscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich w obieg na terenie Słupska.

21-letni Sebastian R. i Mariusz Ś. zostali zatrzymani w jednej z podsłupskich wiosek. W czasie przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli ponad 130 banknotów 20-złotowych o tym samym numerze seryjnym. Mężczyźni zamierzali wprowadzić te banknoty w obieg w okolicy jednego z cmentarzy. W mieszkaniu trzeciego z mężczyzn, 17-letniego Grzegorza K. znaleziono m.in. komputer z oprogramowaniem i przedmioty, które służyły do chałupniczej produkcji pieniędzy. Mężczyzna szykował się już do opuszczenia mieszkania i wyjazdu ze Słupska.
 
Zatrzymania te to uwieńczenie operacji trwającej od sierpnia tego roku, kiedy to w Słupsku zanotowano pierwszy przypadek wprowadzenia do obiegu fałszywej 20-tki. Od tego dnia wykryto ponad 30 sztuk fałszywych banknotów wprowadzanych w obieg w okolicach Słupska.
 
Pierwsze zatrzymanie nastąpiło we wrześniu, kiedy to nieletnia Patrycja W. próbowała zapłacić w sklepie fałszywym banknotem. Kolejno zatrzymywano członków grupy: 29-letniego Marka R, 21-letnią Roksanę J, 20-letnią Ewę N. i jej brata 23-letniego Marcina N. oraz 20-letnią Agatę W.
 
O losach nieletniej zadecyduje sąd rodzinny, natomiast pozostali odpowiedzą za fałszowanie pieniędzy za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 25, bądź za wprowadzanie ich w obieg – to przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.


   
Powrót na górę strony