Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank ujęty

Data publikacji 16.06.2009

Nawet do 12 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów w związku z podejrzeniem o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia na jedną z placówek bankowych w powiecie zgorzeleckim. Funkcjonariusze odzyskali łup. Zabezpieczono ponad połowę skradzionej gotówki oraz markowe kosmetyki i odzież, biżuterię i sprzęt RTV, które sprawca kupił za pozostałe pieniądze.

Policjanci z komisariatu w Pieńsku wspierani przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o napad rabunkowy na placówkę bankową w jednej z miejscowości w gminie Węgliniec (woj. dolnośląskie). Zatrzymany to 25- letni mężczyzna, mieszkaniec tej gminy.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca br. w godzinach popołudniowych. Nieznany wówczas, zamaskowany sprawca wtargnął do placówki bankowej i grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Po kradzieży uciekł w nieznanym kierunku.

Po otrzymanym zgłoszeniu o napadzie, na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Jednocześnie rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Efektem prowadzonych działań operacyjnych, gromadzenia materiału i jego szczegółowej analizy było wytypowanie podejrzewanego o ten napad. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany 15 czerwca br. w jednej z miejscowych placówek opieki zdrowotnej, gdzie się pojawił.

Policjanci realizując dalsze czynności odzyskali również łup. W mieszkaniu jednego z członków rodziny funkcjonariusze odnaleźli ponad połowę ze skradzionych pieniędzy. Pozostałą część łupu policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna za część gotówki kupił już markowe kosmetyki i odzież, biżuterię oraz sprzęt RTV.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj będzie doprowadzony do prokuratury. Funkcjonariusze będą również za pośrednictwem prokuratury wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz nawet do 12 lat więzienia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony