Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła z banku ponad milion złotych

Data publikacji 16.06.2009

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 40-letnią pracownicę banku, która na podstawie fałszywej dokumentacji wyłudziła ze swojego miejsca pracy ponad milion złotych. Za oszustwo grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi weszli w posiadanie informacji o tym, że w jednym z banków w śródmieściu Łodzi może dochodzić do oszustw kredytowych. Ustalili, że oszustw kredytowych dopuściła się pracownica banku, która wykorzystała swoje stanowisko i dostęp do danych osobowych klientów tworząc fikcyjne umowy kredytowe.

Ze wstępnych informacji wynika, że 40-latka sfałszowała najprawdopodobniej blisko 250 umów kredytowych wykorzystując do tego dane osobowe ponad 40 osób. Wczoraj policjanci zatrzymali kobietę w jej miejscu zamieszkania. Zabezpieczyli tam szereg dokumentów kredytowych oraz odręczne zapiski dotyczące danych osobowych kredytobiorców. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli samochód osobowy, sprzęt AGD oraz gotówkę łącznej wartości 23 tys. zł.

Teraz policjanci analizują zebrane dokumenty i sprawdzają, na jaką ostatecznie kwotę kobieta oszukała pracodawcę oraz czy z kimś nie współdziałała.

Już dziś 40-latka usłyszała 30 zarzutów dotyczących wyłudzenia łącznej kwoty ponad miliona złotych. Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście, traktowana jest jako rozwojowa.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony