Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zakamuflowana" uprawa marihuany

Data publikacji 16.06.2009

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu hodował konopie indyjskie. Przestępca stworzył na potrzeby uprawy specjalne "zakamuflowane" pomieszczenie. Oprócz narkotyków znaleziono u niego dwie sztuki broni gazowej i charakterystyczny nóż. O dalszym losie 26-latka zdecyduje prokuratura i sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wczoraj w mieszkaniu przy ulicy Huculskiej, zajmowanym przez 26-letniego mieszkańca Katowic, odkryli nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze weszli do środka, po wyważeniu drzwi, gdyż mężczyzna nie chciał ich otworzyć. Tam agresywnie zachowujący się Rafał T. został obezwładniony. Okazało się, że w jednym z pokoi stworzył dogodne warunki dla hodowanych krzewów marihuany. W tym celu postawił ściankę gipsową, kryjącą pomieszczenie oklejone wewnątrz specjalną folią aluminiową, wyposażone w system zraszania, sztucznego "nasłoneczniania" i wentylacji. Wejście do środka uprawy znajdowało się za szafką z telewizorem.


Policjanci zabezpieczyli 14 krzaków konopi, z których można było uzyskać około pół kilograma suszu. Kryminalni szacują, że mężczyzna mógł dzięki hodowli pozyskać ponad 2 kilogramy gotowego narkotyku. Dodatkowo zabezpieczyli przy nim amfetaminę, z której można było wytworzyć kilkadziesiąt działek dilerskich. Znaleźli też u niego dwie sztuki broni gazowej i nóż.

Policjanci sprawdzają, czy przedmioty te nie były wykorzystywane do innych przestępstw. 26-latek znany był już funkcjonariuszom, gdyż odpowiadał w przeszłości za przestępstwa narkotykowe, włamania i kradzieże. Teraz może mu grozić kara nawet 3 lata więzienia.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony