Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa – oszustka zatrzymana

Data publikacji 31.10.2006

Policjanci zatrzymali 43–letnią Elżbietę Rz., główną księgową jednej z warszawskich firm. Jak ustalili policjanci, pieniądze zamiast na konta kontrahentów, trafiały na jej dwa prywatne rachunki. W ten sposób kobieta zdefraudowała 300 tys. zł. Za wyłudzenie mienia znacznej wartości grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut po 18:00 z dyżurnym komisariatu Włochy skontaktował się mężczyzna podający się za współwłaściciela jednej z firm przy ulicy Łopuszańskiej. Twierdził, że podejrzewa swoją główną księgową o oszustwa finansowe. Z jego relacji wynikało, że do firmy zgłosił się jeden ze współpracujących kontrahentów, informując o braku wpływu należności za dostarczony towar.
 
Po takiej informacji policjanci natychmiast udali się na miejsce. Przeglądając dokumentację firmy, mogło się wydawać, że przelewy dokonywane są prawidłowo, a pieniądze trafiają na konta kontrahentów. Po bliższym sprawdzeniu okazało się jednak, że numery kont, na które trafiają środki finansowe, nie należą do żadnej ze współpracujących firm, a ich właścicielem jest...główna księgowa.
 
Policjanci zabezpieczyli dokumentację i zatrzymali 43-letnią Elżbietę Rz. Już dziś wiadomo, że zatrzymana wyprowadzała z firmy pieniądze od prawie od roku. Przywłaszczyła sobie 300 tys. zł.
 
Dzisiaj zajmują się nią funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą na Ochocie. Kobieta odpowie za fałszowanie dokumentów i wyłudzenie na ich podstawie, mienia znacznej wartości. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony