Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione suzuki odnalezione w "dziupli"

Data publikacji 17.06.2009

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczone części samochodowe oraz odzyskane suzuki grand vitara skradzione dzień wcześniej z Warszawy to wynik działań policjantów z Wołomina przeprowadzonych na jednej z posesji w powiecie wołomińskim. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, od jak dawna mężczyźni trudnili się przestępczym procederem i gdzie trafiały zdemontowane przez nich części samochodowe.

Dwa dni temu do kryminalnych z Wołomina zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej dotarła informacja o "dziupli" samochodowej zorganizowanej na jednej z posesji w Sulejowie w gminie Jadów. Sprawdzono wiadomość. Po kilku godzinach funkcjonariusze byli już pewni, że na namierzonej przez nich działce rozbierane są na części kradzione samochody. Wtedy podjęto decyzję o realizacji.

W stodole na posesji na boku leżało częściowo rozebrane  suzuki grand vitara. Trzech mężczyzn zajętych było akurat demontowaniem poszczególnych części auta. Byli tak zajęci swoją pracą, że nawet nie zauważyli wejścia policjantów. Kompletnie zaskoczeni nie próbowali uciekać. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że samochód został skradziony poprzedniego dnia w Wawrze. Dodatkowo w trakcie przeszukania stodoły w sianie i słomie kryminalni odkryli części i podzespoły od demontowanej suzuki.

Gdy funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, na teren posesji wjechała osobowa honda. Kryminalni zatrzymali młodego kierowcę. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że miał zabrać z posesji kolegów, z którymi się wcześniej umówił. Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd nie posiadał ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a mężczyzna był już wcześniej notowany za różnego rodzaju przestępstwa.

Policjanci zatrzymali Adama R. (23 l.), Mariusza P. (18 l.), Łukasza W. (23 l.), a także kierowcę hondy Sebastiana O. (18 l.) i właściciela posesji, 18-letniego Cezarego P. który według ustaleń śledczych udostępnił swoją posesję do prowadzenia działalności przestępczej. Dziś całą piątką zatrzymanych zajmie się sąd w Wołominie.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony