Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad 14-latkiem

Data publikacji 31.10.2006

Wczoraj policjanci z Łęczycy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 16, 18 i 27 lat podejrzanych o ciężkie pobicie 14-latka oraz doprowadzenie go do poddania się tzw. "innym czynnościom seksualnym". Stan ofiary jest oceniany przez lekarzy jako ciężki.

Tydzień temu nad ranem matka chłopca powiadomiła policjantów, że jej syn poprzedniego dnia wyjechał rowerem do szkoły i nie wrócił do domu na noc. Gdy funkcjonariusze przyjechali do domu chłopca, ten również tam powrócił. Stwierdził, że spotkał kilku nieznanych mu mężczyzn, którzy kazali mu wypić alkohol, a następnie dotkliwie go pobili. Mówił też, że stracił przytomność, a kiedy się ocknął wrócił do domu. Chłopiec narzekał na bardzo złe samopoczucie, więc policjanci postanowili wezwać pogotowie. Gdy pogotowie odwiozło chłopca, policjanci zaczęli badać sprawę.
 
Ustalili, że pokrzywdzony w drodze do szkoły spotkał dwóch nastolatków, którzy zmusili go do wypicia zakupionego na „melinie” alkoholu. Następnie w okrutny sposób znęcali się nad chłopcem i pozostawili nieprzytomnego na noc w opuszczonym pomieszczeniu gospodarczym.
 
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. 27-latkowi przedstawiono zarzut prowadzenia sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia, rozpijania małoletnich. 18-latek usłyszał zarzut rozpijania i doprowadzenia ofiary do poddania się czynnościom seksualnym i spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała zagrażających życiu. Jego o dwa lata młodszy kolega odpowie najprawdopodobniej jako dorosły za takie same zarzuty jak 18-latek. Poza tym wszystkim trzem postawiono zarzut nieudzielania pomocy 14-latkowi.
 
Dzisiaj o ich losie zadecyduje prokuratura i sąd.
Powrót na górę strony