Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie "grupy praskiej" w rękach policjantów

Data publikacji 17.06.2009

5 osób związanych z "grupą praską" zatrzymali funkcjonariusze ze stołecznej samochodówki i policjanci wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP. W ręce mundurowych wpadli 50-letnia Ewa L., 53-letnia Teresa W., 30-letni Paweł P. ps. Pawełek , Grzegorz S. ps. Giercu i 33-letni Konrad A. ps. Gonzo. Na swoim koncie mają kradzieże samochodów i handel środkami odurzającymi. Grozi im do 10 lat więzienia.

Praca policjantów ze stołecznej samochodówki i funkcjonariuszy wydziału dw. z przestępczością narkotykową doprowadziła do zatrzymania 5 osób związanych z tzw. "grupą praską". Członkowie grupy, jak ustalili mundurowi, zajmowali się kradzieżami samochodów. Mogli też wprowadzić na rynek kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Wszyscy wywodzili się z warszawskich Szmulek.

Zatrzymani to 50-letnia Ewa L., 53-letnia Teresa W., 30-letni Paweł P. ps.  Pawełek i Grzegorz S. ps. Giercu. Zostały im przedstawione zarzuty udzielania środków odurzających . Piąty z członków "grupy praskiej", 33-letni Konrad A. ps. Gonzo oprócz zarzutu udzielania narkotyków, otrzymał zarzut kradzieży samochodów.

Dziś o losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za przestępstwa, których się dopuścili , grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony