Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Lipna pomogli wyjaśnić sprawę zabójstwa w Leeds

Data publikacji 17.06.2009

Kryminalni z Lipna pomogli policji brytyjskiej ustalić i zatrzymać sprawcę zabójstwa, które miało miejsce w kwietniu br w Leeds. Brytyjscy policjanci zatrzymali 6 osób, w śród nich jest także 25-latek podejrzany o to zabójstwo. Teraz czterech zatrzymanych oczekuje na rozprawę w brytyjskim areszcie.

Kryminalni z Lipna pomogli policji brytyjskiej ustalić i zatrzymać sprawcę zabójstwa. Policjanci w Leeds zatrzymali 6 osób. Teraz czworo z nich oczekuje na rozprawę w brytyjskim areszcie.

Policjanci z Lipna ustalili i przekazali informacje, które pozwoliły na zatrzymanie sprawcy zabójstwa dokonanego na terenie Wielkiej Brytanii. Kryminalni ustalili sprawcę i 5 osób mających związek z zabójstwem. Z informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w Leeds, gdzie w połowie kwietnia 2009 roku został zamordowany mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Zespół ds. Międzynarodowej Współpracy Policji KWP w Bydgoszczy nawiązał korespondencję z oficerem łącznikowym policji przy Ambasadzie Wielkiej Brytanii. Okazało się, że brytyjska policja prowadzi w tej sprawie śledztwo, lecz do tej pory nie udało im się wytypować sprawcy zbrodni. Na początku czerwca do Bydgoszczy przyjechało z „wysp”  dwóch policjantów prowadzących sprawę. Lipnowscy funkcjonariusze przekazali im szczegółowe informacje.

Na tej podstawie, w nocy z 9 na 10 czerwca, policja w Leeds zatrzymała 6 Polaków. Trzech poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Sąd Okręgowy we Włocławku, jednego listem gończym wydanym przez prokuraturę w Lipnie oraz dwóch do wyjaśnienia. Wśród zatrzymanych jest 25-letni mieszkaniec Lipna podejrzany o zabójstwo. Teraz czterech z zatrzymanych oczekuje na rozprawę w brytyjskim areszcie.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony