Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkował nielegalne matryce do znakowania euro- palet

Data publikacji 17.06.2009

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali na terenie Wronek 57-letniego mężczyznę, który wytwarzał nielegalnie urządzenia do wypalania euro- palet. Mężczyzna w okresie trzech lat wyprodukował kilkadziesiąt kompletów tych urządzeń dla co najmniej 10 firm zajmujących się sprzedażą palet. Za naruszenie przepisów prawa własności przemysłowej grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Kryminalni od początku tego roku przyglądali się prowadzonej działalności jednego z drobnych przedsiębiorców na terenie Wronek pod Szamotułami. Było podejrzenie, że mężczyzna w swoim zakładzie ślusarskim wytwarza nielegalnie urządzenia do wypalania euro- palet. Kilkumiesięczna praca przyniosła oczekiwany efekt.

Wczoraj wcześnie rano policjanci weszli do zakładu ślusarskiego. Właściciel był bardzo zaskoczony. W trakcie przeszukania pomieszczeń warsztatowych funkcjonariusze znaleźli przygotowane do sprzedaży 4 kompletne zestawy do wypalania znaków towarowych na drewnianych paletach.

Śledczy zabezpieczyli również dokumenty, które obecnie zostaną poddane wnikliwej analizie. Już wstępna ich ocena wskazała, że co najmniej 10 firm z całego kraju , prowadzących handel i produkcję euro- palet było stałymi odbiorcami tych nielegalnie wykonanych urządzeń. Cały czas trwa ustalanie kolejnych klientów tego rzemieślnika.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili, że przedsiębiorca ten nielegalny proceder prowadził od trzech lat. W tym czasie firmy zaopatrujące się w jego zakładzie w wypalarki, mogły oznakować zastrzeżonym znakiem kilkanaście tysięcy drewnianych palet.

Właściciel zakładu ślusarskiego został zatrzymany. Jest to 57-letni mieszkaniec Wronek. Za naruszenie przepisów prawa własności przemysłowej grozi mu do 2 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)
 

Powrót na górę strony