Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęci sprawcy napadu na stację paliw

Data publikacji 17.06.2009

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi młodym mężczyznom, zatrzymanym przez średzkich policjantów, w związku z podejrzeniem o napad rabunkowy na jedną ze stacji paliw. Zamaskowani i uzbrojeni w narzędzia sprawcy skradli gotówkę oraz różne artykuły spożywcze. Zatrzymani trafili już do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionej gotówki i artykułów.

Policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej ustalili i zatrzymali trzy osoby, podejrzane o napad przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, na jedną z okolicznych stacji paliw. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 18 - 24 lat, mieszkańcy jednej z niedużych miejscowości w powiecie średzkim.

Do zdarzenia doszło 14 czerwca br. Około godziny 4.30 nad ranem zamaskowani, nieznani jeszcze wówczas sprawcy weszli na teren stacji paliw, gdzie sterroryzowali młotkiem i innymi narzędziami kobietę i mężczyznę, pracowników stacji. Łupem napastników padły pieniądze oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Po napadzie sprawcy odjechali w nieznanym kierunku.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Prowadząc działania operacyjne wytypowali kilka samochodów, którymi mogli się oni poruszać. Na podstawie prowadzonego rozpoznania, gromadzonego materiału i jego analizy, wytypowali ostatecznie jeden z nich.

Ustalenia okazały się strzałem w dziesiątkę. Właściciela pojazdu, jak się później okazało jednego z podejrzanych o napad, policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli kominiarkę, narzędzia, którymi posłużyli się sprawcy oraz część ze skradzionych pieniędzy.

W wyniku dalszych działań policjanci ustalili również dwóch pozostałych podejrzanych o napad. Namierzyli ich na jednej z ulic w Środzie Śląskiej. Podejrzani próbowali jeszcze uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Funkcjonariusze odzyskali również część ze skradzionych artykułów.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja