Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali "dziuplę"

Data publikacji 18.06.2009

Wrocławscy policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową. W sprawie zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo i kradzieże pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego volkswagena oraz zabezpieczyli części i akcesoria samochodowe od co najmniej kilkudziesięciu aut. Zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców.

Wrocławscy policjanci realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, zlikwidowali "dziuplę" działającą w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 28-40 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wrocławskiego i lubińskiego, podejrzani o kradzieże samochodów i paserstwo.

15 czerwca br. policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach po otrzymanym zgłoszeniu o kradzieży samochodu marki Volkswagen Bora, rozpoczęli poszukiwania skradzionego auta. Prowadząc intensywne działania operacyjne funkcjonariusze wpadli na jego trop. W związku z podejrzeniem, że ta kradzież ma związek z szerszą działalnością przestępczą grupy zajmującej się kradzieżami samochodów, do działań włączyli się także policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej we Wrocławiu.

Ustalenia operacyjne funkcjonariuszy ze specjalnej grupy samochodowej i uzyskany w wyniku prowadzonych działań trop, doprowadziły policjantów do jednej z miejscowości w powiecie lubińskim. Tam policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową. W wyniku przeprowadzonych działań odzyskano skradzionego volkswagena. Funkcjonariusze zabezpieczyli również części i akcesoria samochodowe z co najmniej kilkudziesięciu aut m.in. volkswagenów, audi i skody. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne, służące przestępcom do pokonywania zabezpieczeń samochodowych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, w zależności od roli w przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratury. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze podejrzewają, że zabezpieczone części pochodzą z aut kradzionych na terenie województwa dolnośląskiego i Niemiec.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.38 MB)

Powrót na górę strony