Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie obrotu narkotykami

Data publikacji 18.06.2009

Kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Lublinie, a dotyczącym obrotu narkotykami na dużą skalę. To kolejna realizacja w tej sprawie. Łącznie policjanci zatrzymali już 16 osób, z których sześć jest tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma wciąż rozwojowy charakter.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 4 mieszkańców Chełma w wieku 22-24 lat. Wczorajsze zatrzymania to wynik kolejnej realizacji policjantów Centralnego Biura Śledczego dotyczącej sprawy pierwszego udaremnionego przemytu narkotyków od momentu wejścia Polski do strefy Schengen.

 

Przypomnijmy: 21 grudnia 2007 roku wspólna akcja funkcjonariuszy z chełmskiego Wydziału Zarządu w Lublinie CBŚ, Izby Celnej w Białej Podlaskiej oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie doprowadziła do zatrzymania 20-letniego Michała S. mieszkańca Chełma.

Do zatrzymania doszło w Bogucinie pod jednym z zajazdów. Funkcjonariusze w samochodzie mężczyzny w dodatkowym zbiorniku na paliwo, ujawnili 14 ofoliowanych pakietów z narkotykami, w trzynastu z nich była marihuana. W jednym znajdowało się około 1 kg tabletek ekstazy.

Łącznie zabezpieczono blisko 5,5 kilograma marihuany oraz 5000 szt. tabletek ekstazy. Policjanci ustalili, że narkotyki pochodziły z Holandii i miały trafić do Chełma, gdzie przez dealerów byłyby rozprowadzane w pubach i miejscowych dyskotekach.

Rozpoczęło się śledztwo w trakcie którego funkcjonariusze zatrzymali łącznie 16 osób. Wczoraj w ręce policjantów wpadli 22-letni Paweł B., 22-letni Damian D., 22-letni Paweł B., oraz 24-letni Paweł M. Wszyscy są mieszkańcami Chełma. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący nad sprawą zapowiadają, że sprawa ma nadal charakter rozwojowy i wkrótce dojdzie do kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Powrót na górę strony