Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali nieuczciwego lekarza

Data publikacji 18.06.2009

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji zatrzymali chirurga, który poświadczał nieprawdę w zaświadczeniach lekarskich. Dzięki właściwie spreparowanej dokumentacji, dotyczącej stanu zdrowia, jeden ze skazanych przestępców uniknął kary. Teraz nieuczciwy doktor może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali lekarza, który działając w porozumieniu z innymi osobami, wystawiał w Zabrzu nieprawdziwe zaświadczenia lekarskie. Z "usług" 50-letniego chirurga korzystał kilkukrotnie Krystian F., skazany za włamania, któremu w latach 1997 - 2000 sześciokrotnie odraczano wykonanie kary 2 lat więzienia, ze względu na zły stan zdrowia. W konsekwencji takiego działania mężczyzna został ułaskawiony przez Prezydenta RP.

Prokurator zastosował wobec lekarza poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Za poświadczanie nieprawdy oraz przyjmowanie korzyści majątkowych może mu grozić nawet 8 lat więzienia. Policjanci traktują tę sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony