Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działali metodą na wnuczka

Data publikacji 18.06.2009

Kryminalni z Komendy Powiatowej w Szamotułach współpracując z policjantami z Bydgoszczy zatrzymali 3 osoby podejrzane o oszustwa metodą na wnuczka. Mężczyzna i dwie kobiety zameldowani w Zabrzu w woj. śląskim na przestrzeni kwietnia i maja tego roku oszukali na terenie powiatu szamotulskiego szereg osób na kilkadziesiąt tysięcy zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci z Szamotuł i Bydgoszczy działając wspólnie, zatrzymali na terenie Bydgoszczy mężczyznę i dwie kobiety, mieszkańców województwa śląskiego, którzy podejrzani są o oszukanie starszych osób metodą „na wnuczka”. Kryminalni podczas przeszukań zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, karty telefoniczne oraz 25 tys.zł.

Funkcjonariusze zajmowali się sprawą już od kwietnia tego roku. To właśnie od tego czasu na terenie Szamotuł pojawiła się grupa oszustów, która metodą „na wnuczka” wyłudziła za pomocą telefonu i podstępu od kilku starszych osób kilkadziesiąt tys.zł.

Policjanci rozwiązując tą sprawę działali dwutorowo. Począwszy od akcji profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych skierowanych właśnie do osób starszych, po zakrojoną na szeroką skalę pracę wykrywczą śledczych z Szamotuł i Bydgoszczy. Wysiłki przyniosły efekt we wtorek 16 czerwca. Policjanci na terenie Bydgoszczy zatrzymali trzech oszustów. Mężczyznę i dwie kobiety.

Cała trójka to mieszkańcy Zabrza w województwie śląskim. 27-letni mężczyzna, 34 i 39-letnie kobiety. Wszyscy byli wcześniej karani za rożne przestępstwa, oszustwa również. Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, karty telefoniczne i 25 tys.zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci cały czas sprawdzają, czy zatrzymana grupa oszustów ma na swoim koncie oszustwa tą metodą w stosunku do innych osób na terenie innych województw w kraju.

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony