Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali pokrowce samochodowe

Data publikacji 19.06.2009

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zabezpieczyli ponad 500 sztuk pokrowców i akcesoriów samochodowych z podrobionymi znakami towarowymi. Produkowane były one w trzech halach, a podrabiane znaki towarowe nanoszone były w hafciarni komputerowej. Producent podróbek oferował je do sprzedaży w Internecie.

W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili, że oferowane do sprzedaży na jednej ze stron internetowych akcesoria samochodowe, są produkowane nielegalnie. Podejrzenia co do ich autentyczności budziła jakość firmowego logo na pokrowcach i o połowę niższa cena. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ustalili właściciela strony. Firma zajmująca się produkcją pokrowców znajdowała się w jednej z podrzeszowskich miejscowości.

Pokrowce i akcesoria produkowane były w trzech halach, a podrabiane znaki towarowe nanoszone były w hafciarni komputerowej. Firma podrabiała znaki towarowe firm motoryzacyjnych. Ogłaszała się nie tylko na własnej stronie internetowej, ale także na innych portalach. Policjanci zabezpieczyli ponad 500 sztuk pokrowców z podrobionymi znakami towarowymi.

Przedstawiciel pokrzywdzonych firm złożył wniosek o ściganie. Osoby zamieszane w ten proceder usłyszą zarzuty o oznaczanie towarów podrobionymi znakami towarowymi, w celu wprowadzenia ich do obrotu i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. Nie jest też wykluczony zarzut oszustwa, bowiem firma wprowadzała w błąd klientów.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(źródło: KWP w Rzeczowie)

Powrót na górę strony