Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna hurtownia akcesoriów militarnych

Data publikacji 19.06.2009

Za nielegalne wprowadzenie do obrotu akcesoriów o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym odpowiedzą właściciele firmy z powiatu siedleckiego. Małżeństwo prowadzące działalność gospodarczą oferowało do sprzedaży pałki teleskopowe oraz pałki typu "tonfa" za pośrednictwem Internetu. W czasie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3600 pałek przeznaczonych o sprzedaży. Za prowadzenie nielegalnej działalności grozi im kara do 10 lat więzienia.

Prowadzone przez policjantów obserwacje stron internetowych naprowadziły ich na trop nielegalnej działalności prowadzonej przez pewna osobę. Otóż osoba ta przy wykorzystaniu popularnego internetowego portalu oferowała do sprzedaży różnego rodzaju pałki teleskopowe oraz pałki typu "tonfa". Używanie tego typu akcesoriów militarnych przez osoby nieupoważnione może stworzyć ogromne zagrożenia dla zdrowia a nawet życia ludzkiego. W związku z tym zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami wyrabianiem i obrotem tego typu akcesoriami mogą zajmować się tylko odpowiednie firmy, które posiadają koncesję wydaną przez MSWiA.

Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie, że osoba ta swą działalność prowadzi na terenie powiatu siedleckiego i robi to niezgodnie z przepisami, ponieważ nie posiada koncesji. Po ustaleniu adresu firmy na miejsce udali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy.

Przeprowadzone w firmie przeszukanie potwierdziło wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy. W trakcie tego przeszukania ujawniono 3349 pałek teleskopowych różnego typu oraz 306 pałek typu "tonfa". Dzięki działaniom policjantów zabezpieczony sprzęt nie trafi już w niepowołane ręce.

W najbliższym czasie właściciele firmy usłyszą zarzuty prowadzenia nielegalnej działalności gospodarczej a przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony