Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przemycająca papierosy

Data publikacji 22.06.2009

Śląscy policjanci zlikwidowali grupę przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów do krajów Unii Europejskiej. W sumie w wyniku tej przestępczej działalności Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 8 mln zł. Funkcjonariusze przejęli ponad 100 tys. paczek papierosów, kilkaset litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i zatrzymali 7 osób, którym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach i komendy miejskiej w Dąbrowie Górniczej zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów na wielką skalę. W ręce stróżów prawa w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej wpadło 7 mężczyzn, w tym 42-letni organizator procederu.

Mundurowi przejęli ponad 100.000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 660 litrów nielegalnego alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatków akcyzowego i VAT wyniosły w tym przypadku około 700 tys. złotych.

Policjanci szacują, że przemytnicy mogli tylko w tym roku przetransportować do krajów członkowskich Unii Europejskiej kontrabandę w ilości 1.300.000 paczek papierosów, nie odprowadzając co najmniej 8.000.000 złotych należnych podatków.

Sąd tymczasowo aresztował 5 podejrzanych, a jednego objął policyjnym dozorem. Mężczyznom za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemyt grozi nawet 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony