Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 22.06.2009

Tylko zdecydowana postawa policjantów z Radomia i Iłży zapobiegła eskalacji zamieszek pseudokibiców na meczu ligi okręgowej, który odbył się w minioną niedzielę w Iłży. Policjanci zatrzymali 20 najbardziej agresywnych mężczyzn w wieku 15-28 lat, część z nich była pod wpływem alkoholu.

W przerwie meczu pomiędzy Polonią Iłża a Powiślanką Lipsko grupa pseudokibiców drużyny z Lipska wspierana przez chuliganów Wisły Sandomierz, wyrywając przęsła ogrodzenia i zachowując się agresywnie, wbiegła na płytę boiska. Aby zapobiec konfrontacji z kibicami Polonii Iłża, w celu przywrócenia ładu i porządku użyto sił Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Radom oraz Komisariatu Policji w Iłży. Dzięki temu udało się uniknąć bójki między pseudokibicami.

Policjanci zatrzymali 20 najbardziej agresywnych mężczyzn w wieku 15-28 lat, mieszkańców Lipska i Sandomierza. Części z zatrzymanych była pod wpływem alkoholu. Dorosłych osadzono w policyjnym areszcie, wśród nich pięciu mężczyzn do wytrzeźwienia. Wśród zatrzymanych były cztery osoby nieletnie, z których trzy po wykonaniu czynności przekazano rodzicom, a jedną osadzono w policyjnej izbie dziecka.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi komisariat Policji w Iłży. Sprawy osób nieletnich będą przekazane do sądu dla nieletnich, natomiast dorośli w trybie przyspieszonym staną przed sądem rejonowym w Lipsku.

Za zbiorowe naruszenie ładu i porządku publicznego działając z pobudek chuligańskich grozi im areszt, ograniczenie wolności oraz grzywna, a także wieloletnie zakazy wejścia na imprezy sportowe, w tym mecze piłki nożnej. Nie jest wykluczone, iż niektórzy zatrzymani usłyszą zarzuty czynnej napaści na policjantów, za co grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Iłży nie wykluczają dalszych zatrzymań pseudokibiców.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Powrót na górę strony