Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komis z kradzionymi laptopami

Data publikacji 23.06.2009

Policjanci z Łodzi zatrzymali 24-letniego właściciela komisu ze sprzętem elektronicznym, który podejrzany jest o nielegalne posiadanie broni i amunicji a także przechowywanie towaru pochodzącego z włamań do sklepów na terenie województwa łódzkiego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Łodzi bazując na własnych ustaleniach i informacjach, zatrzymali właściciela komisu przy Piotrkowskiej. 24-latek był już wcześniej notowany za paserstwo. Podczas przeszukania siedziby prowadzonej działalności gospodarczej funkcjonariusze zabezpieczyli 22 laptopy pochodzące z włamań do sklepów ze sprzętem elektronicznym w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Tomaszowie Mazowieckim. Jak ustalili policjanci do przestępstw doszło w okresie od marca do maja br. Ponadto w sejfie łódzkiego komisu funkcjonariusze znaleźli pistolet startowy przerobiony na ostrą amunicję oraz ponad 40 sztuk nabojów. 24-latek nie posiadał zezwolenia na broń. Jako właściciel komisu nie prowadził żadnej dokumentacji związanej z obrotem towarami wstawionymi do punktu, nie prowadził ewidencji, dzięki której można by ustalić okoliczności związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Po przedstawieniu 24-latkowi zarzutów nielegalnego posiadania broni i amunicji a także umyślnego paserstwa za co grozi mu do 8 lat więzienia, prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa. Kryminalni ustalają osoby, które współpracowały z nieuczciwym właścicielem komisu. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony