Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjoner broni pod kluczem

Data publikacji 23.06.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Opatowa, u którego w domu znaleźli broń i amunicję oraz elementy metalowe i substancje chemiczne służące do wyrobu broni i amunicji. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że „kolekcjoner” zabezpieczonej broni specjalizował się w naprawach broni palnej długiej i krótkiej, „znał” się też na „usuwaniu” usterek broni gazowej. Kryminalni, podczas przeszukania mieszkania w jednym z pomieszczeń znaleźli ukrytą kuszę ze strzałami bez numerów i oznaczeń, „świeżo” wykonane łoże wraz z kolbą do broni i przymocowanym już zamkiem. Broń nie była jeszcze ostatecznie złożona. Policjanci zabezpieczyli również sporą ilość elementów przygotowanych do zamontowania. W innym pomieszczeniu z kolei znaleziono 16 sztuk broni hukowej oraz 42 szt. rac do broni sygnalizacyjnej oraz substancje chemiczne do wyrobu naboi. Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowej ekspertyzie. Według ich właściciela są to jedynie repliki oryginałów.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zarzuty jakie usłyszy 51-latek, uzależnione są od opinii biegłego. Za posiadanie broni bez zezwolenia grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają teraz, jakie jednostki broni znajdują się w domach „klientów” posiadacza niecodziennego „zakładu usług naprawczych”.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony