Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany do wyłudzeń podatku i prania brudnych pieniędzy

Data publikacji 24.06.2009

Policjanci Komendy Stołecznej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę do sprawy śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury w Warszawie. 42-letni Tomasz D. to czwarta osoba podejrzana o wyłudzenie około 5 mln złotych podatku VAT, pranie brudnych pieniędzy i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem prokuratury okręgowej w Warszawie od 2006 roku prowadzą śledztwo w sprawie wyłudzenia podatku VAT, prania brudnych pieniędzy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Szacuje się, że kilka warszawskich spółek z zakresu branży informatycznej uzyskało na podstawie nielegalnych transakcji około 5 mln złotych zwrotu podatku.

Z materiału zebranego w tej sprawie wynika, że spółki zajmujące się handlem sprzętem komputerowym nabywały towar w krajach unijnych, następnie na podstawie fikcyjnych transakcji uzyskiwały zwrot nienależnego podatku VAT. Żmudna i bardzo skrupulatna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania już trzech osób.

Tym razem zatrzymali 42-letniego Tomasza D. Mężczyzna już usłyszał zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT i prania brudnych pieniędzy. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zastosowano poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Obecnie trwają dalsze czynności. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

(źródło: KSP)
 

Powrót na górę strony