Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w Polsce

Data publikacji 24.06.2009

Policyjni poszukiwacze z Komendy Głównej Policji wspólnie z kolegami z Opola zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzany o zabójstwo Polaka we Frankfurcie nad Menem w maju tego roku. Siergiej V. ukrywał się przed niemieckimi organami ścigania. Dzięki współpracy z oficerem łącznikowym funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali w Kędzierzynie Koźlu. Teraz mężczyzna odpowie za zabójstwo.

Do zdarzenia doszło w maju tego roku we Frankfurcie nad Menem. Między dwoma mężczyznami, 52-letnim Polakiem, a 37-letnim Siergiejem V., doszło do kłótni, w wyniku której wywiązała się bójka. Na skutek odniesionych ran 52-latek zmarł, a obywatel Ukrainy uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęli się Niemieccy policjanci, którzy ustalili, że Siergiej V., może ukrywać się w Polsce. Za mężczyzną wystawiono także Europejski Nakaz Aresztowania. Do akcji włączono oficera łącznikowego, który dzięki współpracy ze stroną niemiecką ustalił, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się w Kędzierzynie Koźlu, a pomagać w tym może mu rodzina.

Wszystkie zebrane informacje trafiły do Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Sprawa była nagląca, gdyż wszystko wskazywało na to, że Siergiej V. szykuje się do opuszczenia naszego kraju i chce uciec na Ukrainę. Funkcjonariusze wydziału poszukiwań natychmiast pojechali do Kędzierzyna i wspólnie z poszukiwaczami z Opola przygotowali zasadzkę. Z zebranych informacji wynikało, że 37-latek ukrywa się w altance na działkach. Cały teren został objęty dyskretną obserwacją. W pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę, który rysopisem idealnie pasował do poszukiwanego obywatela Ukrainy. Wtedy przystąpili do akcji i go zatrzymali. Jak się okazało był to poszukiwany ENA 37-letni Siergiej V. Mężczyzna został przewieziony do celi policyjnego aresztu. Teraz czeka go deportacja.
 

Powrót na górę strony