Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał nieistniejące buty

Data publikacji 24.06.2009

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o szereg oszustw internetowych. Mężczyzna na jednym z portali oferował do sprzedaży buty, których w rzeczywistości nie posiadał. Oszukał w ten sposób co najmniej 25 osób z całego kraju. Teraz odpowie za oszustwa.

19-letniego oszusta zatrzymali funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami lubańskiej komendy powiatowej.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawca założył konto na jednym z portali aukcyjnych i po uzyskaniu odpowiedniej ilości pozytywnych komentarzy wystawił do sprzedaży kilkadziesiąt par markowych butów, których nie posiadał. Wyłudził w ten sposób kwotę ponad 10 tysięcy złotych od osób, które dokonały transakcji zakupu a nie otrzymały towaru ani zwrotu gotówki.

Policjanci podejrzewają, że mężczyzna mógł oszukać co najmniej 25 osób z całego kraju. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli dysk twardy komputera, telefony komórkowe oraz dokumentację potwierdzającą prowadzenie przestępczego procederu.

Za oszustwa 19 - latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony