Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny skutek pobicia przed dyskoteką

Data publikacji 24.06.2009

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali trzech mężczyzn mających bezpośredni związek ze śmiertelnym pobiciem 41-latka bawiącego się w dyskotece w Dalikowie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

21 czerwca o 8.50 dyżurny Poddębickiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o zgonie 41-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który w nocy został pobity przez na dyskotece. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że w nocy 21 na 22 czerwca, 41-latek bawił się ze swoimi znajomymi w dyskotek w miejscowości Dalików. Około 1.00 do stojących przed barem, doszło trzech mężczyzn. Jeden z nich, szklaną butelką po piwie uderzył w głowę 41-latka a drugi uderzył jakimś przedmiotem w tył głowy jego kolegę. Poszkodowani skryli się w środku baru, natomiast sprawcy odeszli w niewiadomym kierunku. Potem pokrzywdzeni nadal uczestniczyli w imprezie.

Nad ranem wszyscy uczestnicy zabawy pojechali do domu. 41-latek poczuł się źle i wówczas jego znajoma wraz z kolegą zauważyli, że krwawi z uszu. Natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz, pomimo przeprowadzonej reanimacji-stwierdził zgon. Przyczyną śmierci najprawdopodobniej było pęknięcie potylicy czaszki. Ciało na polecenie prokuratora zabezpieczono w prosektorium.

Policjanci ustalili, że sprawcą śmiertelnego pobicia 41-latka, jest 24-letni mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym dwóm zatrzymanym w wieku 24 i 19 lat najprawdopodobniej także zostaną przedstawione zarzuty udziału w tym przestępstwie. Decyzją prokuratora zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

(źródło: KWP w Łodzi)

 

Powrót na górę strony