Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili papierosy z Rosji i Ukrainy

Data publikacji 24.06.2009

Nawet dwa lata pozbawienia wolności i dotkliwe kary finansowe grożą mężczyźnie, zatrzymanemu przez legnickich policjantów, w związku z podejrzeniem o handel papierosami bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze przechwycili blisko 4200 paczek papierosów, pochodzących z Rosji i Ukrainy.

Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspierani przez funkcjonariuszy służby celnej, zatrzymali 31–letniego mężczyznę, podejrzanego o handel papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Do zatrzymania doszło na targowisku, gdzie mężczyzna oferował papierosy do sprzedaży. Funkcjonariusze sprawdzili również mieszkanie zatrzymanego oraz należące do niego pomieszczenia gospodarcze. Na miejscu znaleźli kartony i worki z papierosami posiadającymi rosyjskie i ukraińskie znaki akcyzowe.

Łącznie zabezpieczono blisko 4200 paczek papierosów różnych marek. Teraz zatrzymany legniczanin odpowie za złamanie przepisów ustawy karno – skarbowej oraz ustawy o ochronie zdrowia. Za czyn, którego się dopuścił grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności i dotkliwe kary finansowe.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony