Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 19 osób podejrzanych o sutenerstwo

Data publikacji 25.06.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w ludzi, którzy czerpią spore dochody z prostytucji. Zatrzymali 19 osób, które współpracowały z gangiem zarządzającym agencją towarzyską w Krośnie. Jest to już druga realizacja w tej sprawie, wcześniej policjanci zatrzymali 11 osób.

To była druga realizacja w śledztwie przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji. Po raz pierwszy policjanci Centralnego Biura Śledczego uderzyli pod koniec listopada ub. roku. Zatrzymali wówczas 11 osób. Byli wśród nich założyciele i nieformalni szefowie gangu. Wszystkich połączyła Agencja towarzyska z Krosna. Policjanci i współpracujący z nimi funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że ludzie zarządzający agencją, a także jej pracownicy zarabiali na prostytucji. Prowadzący rozpoznanie udowodnili też przypadki werbowania kobiet do pracy, zarówno w Polsce jaki na Ukrainie. Jest to handel ludźmi, przestępstwo zagrożone karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach policjanci CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy Karpackiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 19 osób także związanych z tą agencją towarzyską. Wszyscy usłyszeli zarzuty sutenerstwa, czyli czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. 16 zatrzymanych to taksówkarze, którzy dowozili klientów do agencji albo kobiety z agencji do klientów. Byli za to wynagradzani. Policja zatrzymała też kobietę i mężczyznę, którzy współpracowali z agencją. Oboje pracowali w krośnieńskich hotelach. Zatrzymano też właściciela budynku, w którym mieściła się agencja.

Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych. Prokurator zażądał od nich poręczeń majątkowych w kwotach od 1 do 4 tysięcy złotych. Policja zabezpieczyła dotąd, na poczet przyszłych kar, mienie podejrzanych warte pół miliona złotych.

Trwa śledztwo w tej sprawie, możliwe są kolejne zatrzymania. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

Więcej informacji o wcześniejszych zatrzymaniach

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.57 MB)

Powrót na górę strony