Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywali się do ośrodków wczasowych

Data publikacji 25.06.2009

Policjanci z Komisariatu w Międzyzdrojach zatrzymali czterech nastolatków, którzy włamywali się do ośrodków wczasowych na terenie Międzyzdrojów. Część skradzionych łupów zakopywali w ziemi, część sprzedawali po atrakcyjnych cenach przypadkowym osobom. Trójka włamywaczy usłyszała zarzuty włamania i uszkodzenia mienia za co grozi im kara do 10 lat więzienia. 15- latek stanie przed sądem rodzinnym.

Od jakiegoś czasu policjanci w Międzyzdrojach informowani byli o włamaniach do ośrodków wczasowych i innych obiektów na terenie gminy. Po zweryfikowaniu zebranych informacji policjanci podejrzewali, że włamań dokonuje grupa kilku sprawców. Kilka dni później dwóch z nich wpadło w ręce funkcjonariuszy zaraz po włamaniu do campingu. 17-letni Jakub K. i jego 15-letni kolega zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat. Tam w czasie przesłuchania przyznali się do 17 włamań popełnionych w ciągu minionego miesiąca na terenie Międzyzdrojów. Policjanci ustalili, że zatrzymani współpracowali jeszcze z dwoma kolegami 17-letnim Mateuszem G. i 18-letnim Andrzejem H. Ci również zostali zatrzymani.

Łupem całej czwórki padały pieniądze, biżuteria, sprzęt komputerowy, alkohol, telefony komórkowe, telewizory, kamery i aparaty fotograficzne, dokumenty i karty płatnicze a także markowa odzież.

Skradzione przedmioty nieletni sprzedawali po atrakcyjnych cenach przypadkowym osobom. Część skradzionego mienia, głównie dokumenty zostały odzyskane. Złodzieje po włamaniu zakopywali je w ziemi.

Trójka włamywaczy usłyszała zarzuty włamania i uszkodzenia mienia za co grozi im kara do 10 lat więzienia. 15- latek stanie przed sądem rodzinnym.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony